Filtreeri postitusi

Mõtted targa Eesti suunal ja pilguheit aastale 2021

Foto: Andri Peetso. Brand Estonia

On olnud teguderohke aasta, kuhu mahtus palju huvitavaid kohtumisi, haaravaid mõttevahetusi ja toredaid ühiseid koosviibimisi. Arutelud meie töögruppides on alati inspireerivad ja tulvil uutest ideedest. Me oleme siiralt tänulikud, et saime jälle aasta jagu üheskoos tegutseda ja Targa Eesti suunal liikuda. Järgnevalt leiad lühikese kokkuvõtte peamistest teemadest, millega 2021. aastal mõõtu võtsime. 
Loe lisaks

CIVITTA tähelend Tartust: meie ärimudel võimaldab aidata korraga nii inimesi kui ühiskondi

Civitta kontor Tartus. Foto: Kristjan Mõru

Alates asutamisest kaheksa aastat tagasi on CIVITTA arenenud juhtivaks Ida-Euroopas ja Põhjamaades tegutsevaks juhtimiskonsultatsiooni ettevõtteks, kus töötab rohkem kui 350 konsultanti 28 kontoris, mis asuvad 17 riigis. Lisaks on CIVITTA-ga seotud 200 tarkvarainseneri. CIVITTA rahvusvaheline peakontor asub Eestis Tartus. Ettevõte pakub kvaliteetseid ja põhjalikule analüüsile tuginevaid konsultatsiooniteenuseid nii eraettevõtetele, valitsusasutustele kui vabaühendustele ning aidatakse neil muuta oma tegevusvaldkonda, suurendades uuendusmeelsust, tõhusust ja liikuvust.

CIVITTA eduloost, väljakutsetest ja innovaatilistest lahendustest räägib ettevõtte juhtivpartner Ander Ojandu.

Loe lisaks

Rahapesu tõkestamisel on igal töötajal vastutus

Rahapesu ja terrorismi vastane võitlus on riikide ja finantsasutuste rahvusvahelises koostöös juba aastaid teema, mis vajab nii riigi kui ettevõtete kasvavat tähelepanu. Riigi majanduskeskkonna usaldusväärsuse kaitse on olulise tähelepanu all ning see pole üksnes riigi prioriteet, vaid oma roll ja vastutus on kõikidel ettevõtetel ja nende töötajatel.

2018. aasta 1. septembrist jõustunud rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse muudatus kohustab kõikidel Eestis registreeritud juriidilistel isikutel avaldama andmed enda ettevõtte tegelike kasusaajate kohta Äriregistri teabesüsteemi kaudu. Teenusmajanduse Koja nõukogu liige, BDO Eesti partner Karin Luiga selgitab natuke tagamaad.

Loe lisaks

Järelmõtted ärihooaja avaürituselt

Foto: Erlend Štaub

Teenusmajanduse Koja ärihooaja avaürituse maksudebatil olid fookuses tööjõumaksud, täpsemalt sotsiaalmaksu tulevik ja küsimus, kuidas hakkame edaspidi rahastama tervishoiukulusid. Debatti vedas Äripäeva peadirektor Igor Rõtov, osalesid Arenguseire Keskuse ekspert Magnus Piirits, sotsiaalministeeriumi endine asekantsler Maris Jesse, rahvusvahelise IT-ettevõtte Eurora Solutions valdkonnajuht Egon Veermäe ning IIZI Kindlustusmaakleri juht ja Teenusmajanduse Koja nõukogu liige Igor Fedotov.
Loe lisaks

Igor Rõtov - roosa Ärilehe vedur ja novaator

Foto: Tiit Blaat

Igor Rõtov on Äripäeva tegevjuht, ajakirjanik ja kolumnist.  Igoril on pikaajaline kogemus meediaorganisatsioonide juhtimisel. Ta on olnud kaasatud meediaprojektidesse Rootsis, Soomes, Taanis, Venemaal, Ukrainas ja Hiinas. Temalt on ilmunud arvukalt artikleid  ja ühtlasi on tegev saatejuhina Äripäeva raadios.

Loe lisaks

Arhiiv