Kommenteeri

Egon Veermäe: tervishoiusüsteem peab olema kvaliteetne ja tõhus

Foto: Sotsiaalkindlustusamet

Egon Veermäed on hinnatud üheks parimaks avaliku sektori tippjuhiks, kes on ülimalt pühendunud, selge visiooniga ning ei karda reforme. Veermäe kinnitati Sotsiaalkindlustusameti peadirektoriks 1. juulil 2016. Enne seda töötas ta 15 aastat maksuametis, olles aastatel 2010-2016 Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja. 2020. aastal lahkus Veermäe riigitöölt ja suundus IT-ettevõttesse Eurora Solutions.

Teie juhtimisel tegid nii Maksu- ja Tolliamet kui Sotsiaalkindlustusamet tõelise tiigrihüppe oma arengus. Teie juhtimiskäekirja ja missioonitunnet hinnati kõrgelt. Üle poole aasta tagasi otsustasite riigitöölt lahkuda. Millega te praegu Euroras tegelete? 

Eurora arendab lahendusi piiriülese e-kaubanduse valdkonnas. Meie lahenduste abil saavad ettevõtted müüa ja kohale toimetada oma kaupu kiiremini ja tõhusamalt. Pakume oma tooteid kogu ahelale alates kauba müüjast, logistikale kui ka kauba saajatele.
Milliseid peamisi õppetunde saite eelnevatest töökogemustest kaasa võtta?

Ma olen väga tänulik selle eest, et minu karjäär on olnud põnev ja huvitavate väljakutsetega. Ma olen õnnelik, et minu ümber on olnud väga võimekad ja toredad inimesed. Kogemusi ja õppetunde on mitmeid, kuid vast olulisim on, et kindlad eesmärgid, ühtne ja tulemusele orienteeritud meeskond on edu üheks võtmeks.

Tänane tervishoiusüsteemi rahastuse mudel on aegunud, miks meil on nii keeruline seda reformida?

See, kas tänane rahastuse mudel on aegunud või mitte vajab kindlasti arutelu. Selge on see, et kui me jätkame tänase süsteemiga, siis kulude osakaal ainult kasvab. Rahvastiku vananemine ning tehnoloogia areng toovad kulude kasvu, sellest pääsu ei ole. Põhirõhk ei tohiks olla vaid tulude kasvus, sest siin meil palju valikuid ei ole ja ma ei usu, et maksumaksja on valmis seda koormat sellises ulatuses kandma. Oluline on tegeleda lisaks tulude poolega ka kulude poolega - milline muutus peab tulema süsteemi seest sh korraldus ja igaühe isiklik panus sellesse.

Nimetage peamised märksõnad, mis peaksid kindlasti tulevast tervishoiusüsteemi iseloomustama?

Kvaliteet ja tõhusus.

Mis teid motiveerib?

Tööalaselt motiveerivad mind väljakutsed, mulle meeldib muutuste juhtimine, millegi üles ehitamine ja need inimesed minu ümber kellega koos seda teha.

Millisest Eestist te unistate?

Eesti on mulle väga südamelähedane. Eriti armas on Eesti siis, kui siit mõnda aega eemal olla. Avatud, innovatiivne, puhta loodusega võimalustega maa kõigile.


Egon Veermäe mõtteid ja soovitusi uue ärihooaja sissejuhatuseks saad kuulda juba 8. septembril algusega kl 15.00 ärihooaja avaüritusel Fotografiskas!

Ürituse info SIIN!

Lisa kommentaar

Email again: