Teenusmajanduse koda

Nõukogu

Teenusmajanduse Koja nõukogusse kuulub 17 liiget liikmesettevõtete seast.

KAAREL OTS, nõukogu esimees
Nasdaq Tallinn

MARGUS NÕLVAK
Mainor Ülemiste AS


ALLAR JÕKS, advokaadibüroo SORAINEN AS


ANTS LUSTICreative Union AS
Ants on tegutsenud enam kui 20 aastat reklaami, turunduse ja disaini valdkonnas juhtides erinevaid ettevõtteid. Viimased 5 aastat on ta tegevussuunitlus koondunud üha enam teenusedisainile, tootearendusele ja ärimudelite disainimisele. Ants on oma kogemusega nõustanud enam kui 200 ettevõtet.

EVELYN SEPP, CRW OÜ

"Alati on mõistlik proovida ise teha asju paremaks kui vaid kiruda. Ettevõtjate ühistegevust ja panust ei maksa kunagi alahinnata. Olen Teenusmajanduse sünnile palju aastaid kaasa elanud  ja mõelnud ning toetanud  targa majanduse edenemist erinevas rollis. Viimased aastad ka seda organisatsiooni tegevjuhtides. Nüüd hoides mitmes vallas valitsussuhteid ning otsides koostöökohti selleks, et Eesti riik saaks oma 100-ndaks sünnipäevaks  targem ja sitkemasse vormi kui seni. Saaks lahti ülekaalust ja muust mahajätmisväärsest, saaks IT-süsteemid tööle ja saaks hõivatud nii vähe inimtööjõudu kui vähegi mõeldav, aga pakkuma teenuseid seal ja viisil, mida inimestel ka päriselt vaja on ja mida teised riigi eest teha ei saaks. Olgu see siis bürokraatia, ekspordi, innovatsiooni, korruptsiooni ehk läbipaistva  äriekskkonna ja seda toetava riigivalitsemise või ka hariduse vallas. Eriti südamelähendane on  mulle aga ettevõtlusharidus. Just asutasin sellise organistasiooni nagu Heade Otsuste Sihtasutus, mille üks peamisi eesmärke on haridusinnovatsioon tehnoloogiahariduses ja selle kandmine ääremaalt pärit koolinoorteni. Seega strateegiline talendiarendus, mille põhimõte on õppida parimatelt,  kogeda päris asju ja rakendada oma teadmisi globaalselt. "

IGOR FEDOTOV, Iizi Kindlustusmaakler AS
Igor on olnud kindlustuse valdkonnaga seotud juba 1998-st aastast alates. Viimased üheksa aastat on Igor juhtinud Baltikumi ühte suuremat kindlustusvahenduse konserni IIZI, mis on suunatud kindlustuse vahendamisele nii era- kui ka äriklientidele läbi erinevate innovatiivsete lahenduste. Igor usub, et kindlustuslahendused peavad kliendi jaoks olema lihtsad. Lisaks on ta Eesti Kindlustusmaaklerite Liidu juhatuse esimees, puutudes seeläbi kokku kogu valdkonnaga ning ka seaduseloome erinevate protsessidega.

INGA RAUKASAllianss Arhitektid OÜ
Inga on võitnud palju arhitektuurivõistlusi ja 3 Eesti Kultuurkapitali preemiat. Lisaks osalenud mitmete rahvusvaheliste konkursside žüriis ja tegelenud autoriõiguse teemadega. Ta on Arhitektuurikeskuse üks asutajatest ja alates 2014. aastast disainikiirendi DStarter asutaja ja nõukogu liige.

IVAR VESKIOJA, Unicount OÜ
"Arenenud riikide rikkuseks aluseks ei ole tootmine, vaid maailmatasemel teenused ja intellektuaalomandiga seotud tulud. Soovin panustada Eesti teenusmajanduse eduloo kirjutamisel läbi oma ettevõtete ja Teenusmajanduse Koja."

IVO SAARMA, AS Fertilitas

JAANUS MÄGIAdvokaadibüroo Magnusson OÜ

KAIDO KALJULAIDFinanceEstonia MTÜ
Kaido omab pikka töökogemust nii finants- kui ka IT-sektoris. Ta on üks TMK asutajatest ja Koja esimene juhatuse esimees. Samuti on ta finantsteenuste klastri FinanceEstonia juhatuse liige ning TMK hariduse- ja tööelu töörühma liige.

KRISTJAN OAD, AS Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor
"Tarkus ja tark töö on Eesti ainuke tõeline vara. Tahan, et Eesti majandus oleks aina targem ja rahvas seeläbi aina jõukam. Selle jaoks arendan igapäevaselt ettevõtluskõrgkooli ja Teenusmajanduse Kojas olen ühendanud jõu sarnaselt mõtlevate inimestega, et targa töö hääl kõlaks ühiskonnas aina enam.”

MERLIN SALVIK
Advokaadibüroo Hedman Partners & CO OÜ
Merlin on kogenud ekspert äriõiguse, omandamiste ja ühinemiste ning tööõiguse alal. Täna on tema kireks Eesti alustavate tehnoloogiafirmade asutajate ning investorite nõustamine rahastamise ning partnerlussuhete alaste kokkulepete sõlmimisel. Merlin on 2013. aastast TMK juhatuse liige ja 2011. aastast hariduse töögrupi liige.

RAUL NIIN, Dr. Niine Nahakliinik

RIIN EHINBravo Healthcare OÜ

SVEN PAPPEllex Raidla Advokaadibüroo OÜ
Sven on Eesti üks juhtivaid ning pikaajalisema kogemusega tehingutele ja ühinguõigusele spetsialiseerunud advokaate. Tal on põhjalik rahvusvaheline kogemus nii advokaadi kui ettevõtte juristina. Sven on 2014. aastast TMK juhatuse liige.

TOOMAS DANNEBERGEstonian Business School
Toomasel on pikaajaline konsultatsioonikogemus strateegilise turunduse ja äriarenduse vallas. Haridusasutuse juhina, õppe- ja arendusprorektorina näeb ta võimalusi, kuidas arendada Eesti teenusmajandust kui sektorit ning aidata kaasa Eesti tarkade teenuste ekspordile.