Kommenteeri

Teenusmajanduse Kojaga liitus Hariduskiirendi


Hea meel on tervitada meie liikmete seas Hariduskiirendit, kelle missioon on kujundada tulevikuharidust ja kiirendada 21. sajandi oskuste omandamist.
SA Hariduskiirendi kutsuti ellu eesmärgiga toetada ja kiirendada läbi erinevate projektide ning tegevuste tulevikuharidust. Muidugi on siin peamine küsimus, et mis on tulevikuharidus? Kahjuks see küsimus ühest vastust ei saa - seega oleme lähtunud lisaks intensiivsele suhtlusele erinevate osapooltega, ka teaduslike raportite ja uuringute tulemustest, mis kirjeldavad 21.sajandi oskusi. Peamiselt soovime kaasa aidata lasteaedade ja koolide õppeprogrammide arendamisse ning ettevõtluse ja robootikaga seotud projektide elluviimisega. Teadus-, tehnoloogia-, inseneeria-, kunsti- ja matemaatikaoskused (ehk MATIK) ja ettevõtlusoskustega seotud valdkonna igakülgne edendamine ja toetamine on olnud meie missiooni peamine ülesanne.

Koostöös partneritega, kelleks on olnud paari aasta jooksul Startup Estonia, Tallinna Haridusamet, Eesti 2.0 MTÜ, Robotex MTÜ ning paljud koolid ja lasteaiad, oleme ellu kutsunud ja läbi viinud mitmeid võistlusi ning projekte (Cybersecurity meets Robotex 2018, StartupAlfa "Minu esimene startup" Robotexil 2019, ettevõtlusõppe praktilisemaks muutmine üldhariduskoolides ja projekti esitlus moodsa õppimise festivalil iduEDU 2018, Latitude29 "Future founders track"2019).

Täna on peamiseks prioriteediks siduda tehnoloogia ja ettevõtlus ka rohetehnoloogia ja ringmajandusega. Ning erinevad õppearendusprojektid ootavad elluviimist ning häid partnereid, kes aitavad kaasa mõelda ja nõuga abiks olla.


Me usume koostöösse, kogukonna jõusse ja et läbi hea hariduse saavad kõik lapsed oma hingeunistused tulevikus täide viia.
Mirell Merirand
, Hariduskiirendi juhatuse liige
Foto: Hariduskiirendi

Lisa kommentaar

Email again: