Kommenteeri

Global Virtual Solutions - Teenusmajanduse Koja värskeim liige

Teenusmajanduse Koja uusim liige on Global Virtual Solutions, kes on kirjutanud e-Eesti viimase peatüki ja viinud kaasaegseima virtuaallahenduste teenuse Eestist maailma.


“Kuigi pandeemia loodetavasti möödub ning piirangud saavad läbi, on sündmuste formaat muutunud alatiseks.”

Lehari Kaustel, 
virtuaallahenduste looja


Lehari Kaustel / Foto: Global Virtual Solutions

Eelmisel aastal pandeemia puhkedes olime maailmas üks esimesi, kes lõi uudse lahenduse virtuaal- ja hübriidsündmuste korraldamiseks. Tõime Kultuurikatlasse ühe katuse alla kokku Eesti juhtivad IKT-ettevõtted, et korraldada globaalse haardega virtuaalsündmusi, mis oma interaktiivsuselt ja kvaliteedilt ei jää alla traditsioonilistele üritustele.

Tänaseks on antud lahenduse abil toimunud juba üle 300 ürituse 151 riigis ja viiel kontinendil. Korraldatud üritustega oleme toonud virtuaalselt Eestisse lugematul arvul külalisi: näiteks seitse ÜRO Julgeolekunõukogu istungit, NATO Cyber Defence Pledge konverents ning UNICEFi poolt kokku kutsutud ülemaailmne jõuluvanade kongress, kus oli osalejaid 102 riigist. Näitasime, et piirangutest hoolimata saab tuua inimesi kokku: märgilisena jäi eelmisest aastast kõlama Lauluväljakul toimunud kontsert “Kevad tuli teisiti”, kus kogunes 2500-pealine digikoor.

Kuna reageerisime kiiresti muutunud olukorrale ja klientide uutele vajadustele, suutsime olulisel hetkel luua lahenduse, mis osutus vajalikuks paljudele üle maailma. Kuigi pandeemia loodetavasti möödub ning piirangud saavad läbi, on sündmuste formaat muutunud alatiseks. Oleme näinud, et digitaalseid lahendusi kasutades saab pidada koosolekuid ja pakkuda kaasahaaravaid elamusi, millel ei ole piiranguid asukohale ega osalejate arvule ning mis on seega oluliselt kuluefektiivsemad.

Me näeme, et paljud tegevused ja protsessid jäetakse ära või külmutatakse. See pärsib võimalusi turgude arenguks ning uute klientide leidmiseks. Kuid see on olukord, kus oleks tark haarata eelistatud seisus. Meie tahame ja suudame kaasa aidata tardumusest välja saamisel nii isiku, ettevõtte kui ka kogu majanduse tasandil. Meie võimekus ühiskonda avada on märkimisväärne.

Soovime veelgi kasvatada riiklikku potentsiaali globaalsete dialoogide pidajana – kui koroonakriisi puhkedes sai Eestist Euroopa virtuaalsündmuste keskus, siis järgmine peatus on maailm. Siiralt usume, et Eesti digilahendused peaks olema välismaailmale eeskujuks ja siin on pinnast veel mitme hüperlokaalse meediaga seotud idufirma sünniks. Selle pinnase harimiseks panustame omalt poolt Jõhvi tehnoloogiakooli ja Education Nationi visiooni ning aitame igakülgselt kaasa e-riigi arengule.

Lisa kommentaar

Email again: