Kommenteeri

Eesti ettevõtluskeskkonna konkurentsivõime tõstmise teekaart 2021-2023

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium on pannud kokku Eesti ettevõtluskeskkonna konkurentsivõime tõstmise teekaardi aastateks 2021-2023. Teekaart sisaldab ettevõtlusliitude ja ministeeriumide poolt kaardistatud kitsaskohti ning ettepanekuid nende lahendamiseks.

Teekaardi eesmärgiks on:

  • Võtta koondatuna fookusesse ettevõtluskeskkonna kitsaskohtade lahendamine ja uute võimaluste loomine
  • Panustada horisontaalselt keskkonna arendamisse ja ekspordi edendamisse
  • Kiirendada naaberriikidele järele jõudmist
  • Toetada järjepidevat konkurentsivõimelise ja targa ettevõtluskeskkonna arendamist, sh pidev seire ja uute kitsaskohtade kogumine
Teekaart koosneb selgitavast tekstiosast (lisa 1) ja sellega kaasas käivast lahendusettepanekute tabelist (lisa 2). Teekaardi koostamisse panustamine on üks võimalus valitsusele ettevõtluskeskkonna arenguvajadusi edastada ja uurida, kuidas nende lahendamine edeneb.

Teekaart jääb ajas pidevalt muutuvaks dokumendiks. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel vaadatakse teekaarti üle, täiendatakse uute kitsaskohtadega ja uuendatakse juba olemasolevate tegevuste elluviimise infoga pooleaastase regulaarsusega. Uuesti pöördutakse partnerite poole jooksva seire ja uute ettepanekute sisseviimiseks 2022. aasta II kvartalis.

Anna tagasisidet!
Kui Sul on dokumendi osas täiendavaid ettepanekuid või kommentaare, anna palun tagasisidet koja projektijuht Kairit Kalvikule kairit.kalvik@teenusmajandus.ee.

Lisa 1 Eesti ettevõtluskeskkonna konkurentsvõime tõstmise teekaart 2021-2023
Lisa 2 Eesti ettevõtluskeskkonna konkurentsvõime tõstmise teekaardi tabel

Lisa kommentaar

Email again: