Liikumistervise innovatsiooni klaster sai EAS toetust

EAS otsustas toetada uuel perioodil 10 klastrit ja Liikumistervise innovatsiooni klaster on üks neist. Klaster keskendub ühistegevusele nii tervisevaldkonna tootearenduse, ekspordi kui Eesti tutvustamisel kui aktiivse liikumistervise populariseerimise kohana. Eelmisel perioodil kandis see Spordimeditsiini klastri nime.

Klastriga on ühinema oodatud kõik ettevõtted ja organisatsioonid, kes näevad enda tegevuses selle eesmärkidega kattumist ja usuvad ühistegevuse olulisusesse.

Klastri tegevjuht on Helin Pevkur ja klastri kohta saab lähemalt lugeda veebilehelt www.sportest.eu.

TMK on aktiivselt toetanud ja osalenud ise erineval viisil klastrite töös ja innustab kõiki perspektiivitundega targa majanduse teenusettevõtteid läbi klastrite ühistetegevuse oma äri võimendama. Tulevikku silmas pidades on see väikeste, ekspordiambitsiooniga ettevõtete puhul vältimatu areng.

TMK on seotud veel ka FinanceEstoniaga, kes keskendub finantsteenuseid pakkuvatele ettevõtetele, MedicineEstoniaga, kelle sihiks on meditsiiniteenuste eksport kui ka Filmitööstuse klastriga, kes koondab Eesti filmitoojaid ja audiovisuaalsektorit laiemalt.